ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9939715
*
nr 993 9715
Spegel
empirestil, höjd: 52 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2015
kl 20:12:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 16:00:25
1
100 kr
9/11 10:06:22
2
150 kr
9/11 10:27:14
3
300 kr
9/11 20:07:23
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
nr 993 9715
Spegel
empirestil, höjd: 52 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 16:00:25 | 1 | 100 kr |
9/11 10:06:22 | 2 | 150 kr |
9/11 10:27:14 | 3 | 300 kr |
9/11 20:07:23 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51